C.N. Spochan & Nunchaku 21-02-2009

inapoi la lista cu galerii foto

In data de 21 Februarie la sala de sport a Scolii nr.49, a avut loc Campionatul National de Nunchaku si Spo Chan la care clubul nostru a participat cu un nr. de 28 sportivi. Probele de concurs au fost Nunchaku iar la Spo Chan, Chihon-dosa, kodachi (sabie scurta) si choken.morote (sabie lunga tinuta cu doua maini). Toti sportivii de la cluburile participante s-au comportat foarte bine, fiind un prilej de confruntare si cunoastere. Doar 2 dintre sportivii nostri nu au obtinut medalii, restul reusind sa obtina cel putin o medalie, si multi dintre ei cate 2(doua), 3 sau chiar 4 medalii. Felicitari tuturor sportivilor pentru participare si in special celor medaliati. Le dorim succes pe mai departe, si rezultate la fel de bune la urmatoarele competitii.

Psiholog Bun mobila la comanda

Folosim cookie-uri! Navigand in continuare, iti exprimi acordul pentru folosirea acestora.
Afla mai multe detalii aici.

Accept cookies din acest site.