Campionatul Mondial WSKF - Japonia august 2007

inapoi la lista cu galerii foto

La invitatia Frderatie mondiale de karate W.S.K.F., Romania a participat cu o delegatie formata din 23 persoane, 20 sportivi si 3 antrenori, la C.M. W.S.K.F. care s-a desfasurat in perioada 23 – 25 August, la Tokio – Japonia. Clubul nostru a participat la acest important eveniment cu un nr. de 9 sportivi, la categorii de varsta diferite, incepand de la 9 ani si pana la seniori. De la acest important eveniment echipa Romaniei s-a intors cu o medalie de aur si una de bronz, ambele castigate la proba kata individual. Sportivii clubului nostru s-au comportat exemplar, si chiar daca nu au obtinut o medalie pe club, ei au trecut cel putin un tur pe proba, 2 dintre ei clasandu-se pe locuri IV si unul pe locul V, ceea ce este foarte important pentru un campionat mondial. Faptul ca am fost pentru prima data la o competitie de un nivel atat de ridicat, a fost o experienta valoroasa pentru noi, care ne-a convins ca putem mai mult, iar la o urmatoare competitie de nivel european sau mondial, sa obtinem rezultate cu mult mai valoroase. O experianta deosebita a fost insasi deplasarea in Japonia, care ne-a dat prilejul sa vedem o alta lume, o lume in culmea progresului si a civilizatiei, care ne va ramane in memorie pentru toata viata. Am vazut miracolul japonez in domeniul inaltei tehnologii si al unei lumi cu adevarat civilizate si pline de respect, insa nu ne-am speriat de nivelul lor in domeniul karate-ului, ceea ce ne-a dat si mai multa incredere ca putem mai mult. Si asta va trebui sa facem data viitoare !

Psiholog Bun mobila la comanda

Folosim cookie-uri! Navigand in continuare, iti exprimi acordul pentru folosirea acestora.
Afla mai multe detalii aici.

Accept cookies din acest site.