Campionatul National SKI mai 2016

inapoi la lista cu galerii foto

Sambata 28 Mai 2016 la Complexul Olimpic Sportiv Izvorani, a avut loc Campionatul National SKI, competitie desfasurata sub egida F.R.K. si organizata de Clubul Sportiv “Dragon” Bucuresti si Comisia Nationala SKI.

La competitie au participat un numar de 13 cluburi afiliate la FRK si un numar de 224 sportivi. Cluburile participante la eveniment au fost: C.S. “DRAGON” Bucuresti; C.S.M. Karate-Do Fagaras; C.S. Municipal Fagaras; C.S. Karate Ippon Braila; C.S. Bukyo Braila; C.S. Scolar Fagaras; C.S. Aiki Karate-do Brasov; C.S. Karate Viromet Victoria; C.S. Ionita Sport Center; C.S. Vulcan; C.S.Souryoukan Brasov; C.S.S. Rm. Vilcea; C.S.Chimia Victoria.

Invitatii oficiali la competitie au fost: Presedintele C.N. SKI- dl.Catalin Bucur; Vicepresedintele C.N. SKI - dl.Ghita Grecu; Instructorul Sef SKI Romania- Dl. Gheorghe Tetu si din partea FRK, am avut onoarea sa-l avem langa noi pe Dl. Vasile Manea Vicepresedinte FRK si Presedintele C.N. Shito Ryu Romania. Competitia s-a desfasurat foarte bine din punct de vedere organizatoric si a fost transmisa Live pe www.netv.ro. Echipa de arbitraj formata de un numar de 20 arbitri a condus ostilitatile la cele 3 suprafete de lupta, incercand sa ia cele mai bune decizii pentru sportivi. Din pacate inca mai sunt carente de arbitraj si unii arbitri nu pot renunta la obiceiul de a fi partinitori. Speram ca pe viitor sa scapam de aceste obiceiuri, iar sportivii sa nu mai fie frustrati de arbitraj.

Clubul nostru “Dragon” Bucuresti, a participat cu un numar de 34 sportivi dintre care doar 3 sportivi nu au urcat pe podium. Ceilalti 31 sportivi au reusit sa urce cel putin o data pe podium, unii dintre ei obtinand doua sau chiar trei medalii. Multumim si pe aceasta cale stafului de organizare, arbitrilor nostri, parintilor si sportivilor si in mod special D-lui Eduard Enea pentru minunatele imagini imortalizate in competitie. Speram ca si la urmatoarele noastre evenimente, staful de organizare sa fie alaturi de noi pentru a demonstra daca mai este nevoie, ca evenimentele organizate de noi, sunt cele mai reusite.

Multe multumiri tuturor celor ce ne-au sprijinit la reusita evenimentului.

Psiholog Bun mobila la comanda

Folosim cookie-uri! Navigand in continuare, iti exprimi acordul pentru folosirea acestora.
Afla mai multe detalii aici.

Accept cookies din acest site.