Stagiu de vara 2013, Cap Aurora

inapoi la lista cu galerii foto

In perioada 16-22 Iulie 2013, a avut loc in statiunea Cap Aurora, Stagiul de vara Kaisendo la care au participat instructori si sportivi de la clubul nostru. Ca in fiecare an, participantii la stagiu au avut ocazia sa-si insuseasca si aprofundeze noi tehnici si combinatii de autoaparare in sistem Kaisendo. La acest stagiu s-a pus accent in mod special pe combinatiile de Kata Kaisendo, scopul fiind ca sportivii sa cunoasca foarte bine combinatiile Kata, care vor fi prezentate in urmatoarele competii. Dupa cum era si firesc sportivii participanti la stagiu au beneficiat si de cateva antrenamente cu arme, in special cu bastonul scurt si nunchaku, antrenamente care au reprezentat un plus de savoare pentru stagiul din acest an. Programul antrenamentelor a fost zilnic, dimineata, dupa care urma binemeritata baie in mare si plaja.

Serile racoroase, au fost un bun prilej pentru plimbarile pe faleza, pentru vizitarea parcurilor de distractie sau promenadele nocturne, pana cand rapusi de oboseala toti sportivii si instructorii ne retrageam spre binemeritata odihna necesara pentru o noua zi. Atmosfera stagiului a fost ca in fiecare ana una foarte placuta, de socializare, prietenie si invatare intr-un cadru foarte familiar.

Speram ca in anii urmatori, experienta noastra sa fie impartasita de toti sportivii clubului nostru cat si de la alte cluburi din cadrul federatiei noastre.

Psiholog Bun mobila la comanda

Folosim cookie-uri! Navigand in continuare, iti exprimi acordul pentru folosirea acestora.
Afla mai multe detalii aici.

Accept cookies din acest site.