Stagiu Kaisendo - 11.05.2012

inapoi la lista cu galerii foto

In perioada 11 - 12 Mai 2012 la sala de sport Antilopa din Bucuresti, s-a desfasurat cel de-al V-lea Seminar de Autoaparare totala in sistem Kaisendo sustinut de Soke Juan.J. Diaz - 10 Dan Kaisendo din Spania.
La seminar au participat sportivi din 7 cluburi, atat copii, juniori si seniori. care intr-o atmosfera prieteneasca ne-am bucurat de prezenta marelui maestru, Soke Juan.J. Diaz, fondatorul sistemului Kaisendo Seminarul s-a desfasurat pe parcursul a doua zile, Vineri 11 Mai si Sambata 12 Mai, zile in care cu totii am creat o mare familie si ne-am simtit foarte bine sa lucram impreuna. Ca de fiecare data cand ne intalnim si de data aceasta Soke Diaz a avut grija sa ne arate o multitudine de tehnici si sa constate o buna pregatire a sportivilor nostri. Si anul acesta s-a pus accent pe asimilarea tehnicilor de autoaparare in sistem Kaisendo predate la stagiile anterioare si intelegerea principiului fluidului continuu. Si anul acesta am fost privilegiati de a ni se arata cateva tehnici foarte interesante cu bastonul extensibil, tehnici care sunt folosite numai de catre fortele de ordine sau de politie. Tehnicile predate cu bastonul extensibil au fost strict tehnici de autoaparare folosite in cazul unei agresiuni de strada.
De precizat ca tehnicile cu arme au fost predate in exclusivitate seniorilor, iar pentru copii au fost adaptate tehnici simple, fara arme.
Stagiul s-a finalizat intr-o atmosfera calda si relaxata cu o binemeritata sedinta foto. Nu au lipsit nici autografele oferite de Soke Diaz pentru cei mici care au asteptat rabdatori acest moment. In incheiere toti participantii au primit diplome de participare inmanate de Soke Juan J.Diaz si organizatori.
Speram ca urmatoarea intalnire sa prezinte un mai mare interes in special pentru membrii federatiei.

Psiholog Bun mobila la comanda

Folosim cookie-uri! Navigand in continuare, iti exprimi acordul pentru folosirea acestora.
Afla mai multe detalii aici.

Accept cookies din acest site.