C.E. SKIF - 27.05.2011

inapoi la lista cu galerii foto

In perioada 27 - 29 Mai 2011 s-a desfasurat in Ungaria Campionatul European S.K.I.F.la care echipa Romaniei a participat cu un numar de peste 50 sportivi.
Si sportivii clubului nostru au participat la acest important eveniment cu o prestatie modesta.
Competitia s-a desfasurat pe parcursul a 3 zile cuprinzand un numar de peste 700 sportivi din 19 tari.
Concurenta s-a dovedit a fi destul de serioasa, majoritatea sportivilor fiind bine pregatiti, ceea ce a si demonstrat rezultatele obtinute de echipa Romaniei.
Aceasta s-a intors acasa cu 9 medalii, 4 medalii de aur, 2 medalii de argint si 3 medalii de bronz.
Competitia a demonstrat ca se putea si mai bine ca mai multa munca si seriozitate ar fi adus un palmares cu mult mai bogat la acest campionat.
Din pacate sportivii clubului nostru n-au reusit sa obtina medalii la aceasta competitie si aceasta nu din cauza faptului ca ceilalti sportive au fost foarte buni, ci mai degraba din cauza dezinteresului si a lipsei de seriozitate de care acestia au dat dovada la antrenamente si in timpul competitiei.
Speram ca aceasta competitie sa fie o lectie de viitor care sa-i faca pe sportivii nostri sa inteleaga ca o competitie internationala nu este un lucru usor si ca seriozitatea, ambitia si buna pregatire sunt primordiale pentru obtinerea unor rezultate remarcabile.
Felicitam pe toti sportivii echipei Romaniei care au reusit sa obtina medalii si ne dorim pe viitor o cat mai buna pregatire, inclusiv pentru sportivii clubului nostru, iar urmatorul Campionat Mondial din Australia din 2012, echipa Romaniei sa aibe rezultate cu mult mai remarcabile.

Psiholog Bun mobila la comanda

Folosim cookie-uri! Navigand in continuare, iti exprimi acordul pentru folosirea acestora.
Afla mai multe detalii aici.

Accept cookies din acest site.