Bilantul Clubului - 2010

inapoi la lista cu galerii foto

Si anul acesta dupa cum este traditia, in data de 22 Ianuarie la Sala Antilopa, din Bucuresti,a avut loc Bilantul clubului pentru anul 2010, manifestare care a reunit aproximativ pe toti sportivii C.S. Dragon Bucuresti la un eveniment care ne-am dorit sa fie deosebit.
In pofida vremii nefavorabile actiunea s-a desfasurat in cele mai bune conditii, numerosii spectatori, parinti, rude si prieteni ai sportivilor nostri, fiind alaturi de noi. Ca de fiecare data si anul acesta am dorit sa oferim o frumoasa demonstratie prezentata atat de cei mai talentati sportivi cat si de cei mai mici si mai neindemanatici karateka. Pe langa programele de antrenament (kihon, kata si kumite) si demonstratii cu tehnici de autoaparare, manifestarea a cuprins si demonstratii cu arme precum baston, nunchaku tonfa si boken (sabie din lemn). Programul demonstrativ a culminat cu o interesanta demonstratie de spargeri numita Shiwari care a reprezentat si anul acesta o surpriza a evenimentului. Festivitatea de premiere a sportivilor cu cele mai bune rezultate obtinute in cursul anului 2010 a evidentiat anul acesta un numar record de sportive. Astfel functie de punctaj anul 2010 a clasat 2 premii speciale cu peste 100 puncte, 3 locuri I, 4 locuri II, 7 locuri 3 si 17 mentiuni.
Felicitari sportivilor nostri impreuna cu urarea, ca premierea de anul viitor sa aduca pe podium la fel de multi premianti. 

Psiholog Bun mobila la comanda

Folosim cookie-uri! Navigand in continuare, iti exprimi acordul pentru folosirea acestora.
Afla mai multe detalii aici.

Accept cookies din acest site.